tarafından soruldu

IŞİD'in saldırısında 59 kişi hayatını kaybetmişti. Radikal İslamcı Terör örgütü IŞİD'in Gaziantep'te düzenlediği saldırının sanığı tahliye edildi. HDP Gaziantep milletvekili ve TBMM idare amiri Prof.Dr.Mahmut Toğrul, Adalet Bakanlığına soru önergesi verdi.

Toğrul, IŞİD sanığı Fadile Halaç Cebael'in sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye edilmesi hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından cevaplandırılması için TBMM'ye soru önergesi verdi.

Toğrul'un Adalet Bakanı Gül'e yönelttiği sorular şöyle: IŞİD terör örgütü tutuklularının birçoğunun hasta olarak tahliye edilmesinin ve diğer hasta tutsakların tahliye edilmemesi bilinçli bir politikanın mı bir sonucudur?

IŞİD terör örgütü tutuklularından kaçı mahkemelere sağlık raporları sunmuştur? Ve bu raporlar sonucu kaçı tahliye edilmiştir?

Türkiye'deki IŞİD terör örgütü tutukluları dışındaki diğer tutuklulardan kaçı mahkemelere sağlık raporu sunmuştur? Ve bu raporlar sonucunda tahliye edilen kaç kişi vardır? Bu raporlar sonucunda tahliye edilmeyenlerin tahliye edilmemesinin nedeni nedir ?

Cevabınız

Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
...