tarafından soruldu
Dün Nilgün Bodur,"kamyon arkası cümlelerle" kitap yazdı diye mobbing yapanlar 24 Haziran öncesi “Onun canı başkan olmak istiyor. Hayırlı olsun.O nasıl olsa çöker ilerde, kaldıramaz Türkiye. Ne başkanı ya,burası Uruguay mı yani yürümez.40 bin problem çıkar” diyen İlber Ortaylı, Saray'a danışman oldu, dut yemiş bülbül gibi. Gençliğin taptığı duayen tarihçinin daha dün makaraya sardığı Saray'a demir atması, pop kültürün parçası olan bir kadın yazarın kötü kitaplar yazmasından daha mı az zararlı Türkiye için? Yoksa gücünüz veya cesaretiniz mi yetmiyor?
tarafından yorumlandı
Diyecek söz bulamıyorum gerçekten. İlk başta çok sevdiği kitapları GSÜ‘de yanmış da verecek güvenli yer arıyormuş diye yazıyorlardı. Neymiş makama verililmişmiş. Şimdi de liyakat diyordunuz, alın liyakat diyorlar. İnsanda utanma olur az.
tarafından yorumlandı
Nilgün Bodur, gençliğinde kitap değil dergi okumuş, televizyonla ahulanıp, tüm konsantrasyon yeteneği 5 dakika ile sınırlı, 12 eylül sonrası yetişen beyaz yakalıların, kitap okumak lazım, iyi durur ortamlarda ihtiyacını tam da karşılar. 3 satırdan ibaret bilgelikler.
Aynı şey son yıllarda çokça yayınlanan “aforizmalar” için de geçerli. Shopenhour’u düne kadar müzisyen zanneden beyaz yakalar bugün aforizmalarını ellerinden düşürmez oldu.
Aynısı İlber Ortaylı, için de geçerli, tuğla kadar kitapları karıştırıp hatim indireceğine, geç tvnin karşısına dinle. Adam hem tarihçi hem hınzır. Ego desen obezliğin sınırlarını zorluyor. Eğlendirirken bilgilendiriyor üstelik.
tarafından yorumlandı
İki tane tarih kitabı okumamış, üç tane tarihçi sayamayacaklar kendisini idol yaptı. Aslında ortaylı’nın dediği cahiller onlar :) Habire hakaret edilen liboşlar hapishanelerde, yurtdışında. Ulusalcılar, kemalistler iktidarın nimetlerini paylaşıyor.

Cevabınız

Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
...