tarafından soruldu

Ömer Kavili tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi... Tutuklanabilir de. Ki hakkında daha önce benimde aralarında yer aldığım güya FETÖ Avukat Yapılanmasında yer aldığı iddiasıyla soruşturma vardı...

  • Mesela,"savunma suretiyle örgüt propagandası" iddiasıyla kaç meslektaşımız. hala soruşturulmakta bilen var mı? Ya da avukatlığı ile örgüte üye olmaksızın örgüte yardım etmekten kaç meslektaşımız soruşturulmakta?
  • Ya da savcı iddianamesinin aksine savunma geliştirerek kamuoyunda yoğun kabul görmüş algıyı bozmak suretiyle örgütsel faaliyeti yeni mi duyuyorsunuz?
  • Peki örgüt üyesi yapılan meslektaşlar hakkındaki iddianamelerde 'avukatlık ücreti" açıklamalı banka dekontunun örgüt üyeliği delili oluşturduğunu yeni duyuyorsunuz olasılıkla... Anlaşılabilir, çünkü bizim bir meslek örgütümüz var, Baro...
  • Peki Barolar ne yaptı bu güne dek, "aman karambole gelmeyelim" hassasiyetiyle midir yoksa "aman bize de fetöcü derler" korkusu mu yahut "oh olsun pis fetöcülere" intikamcılığı mıdır bilmem ama adaletbakan istediğinde daha gözaltına alınmadan avukatlara soruşturma açtı Barolar.

Rahip Niemöller'i hepimiz okuyoruz ama yemek menüsü okurken bile gösterdiğimiz hassasiyeti göstersek emin olun bu halde olmazdık... Diyeceğim o ki, bize müstehAK!

tarafından yorumlandı
Ömer Kavili tahliye oldu. Gün güzel bir haberle başlıyor. Ancak kararı veren kişi halen hakim. Yalnız da değil. Maalesef benzer kararlarla ülkenin dört bir yanında insanlar hala tutuklu. Ve tutuklanma tehdidi altında.
tarafından yorumlandı
Avukat Ömer Kavili, Grup Yorum üyelerinin duruşmasında 'Dosyada kendisini haklı çıkarmaya çalışmak' ve 'davayı sulandırmak' gerekçesiyle dün gece tutuklandı. Kavili'yi tutuklayanlar sabahleyin ise serbest bıraktılar. Evet; yanlış okumadınız. Yargı ne yazık ki bu hale getirildi.
image
tarafından yorumlandı
Avukat Ömer Kavili bu sabah tahliye edildi. Hukuk dışı gerekçelerle tutuklama kararı veren hakim hakkında soruşturulma açılması için HSK'ya şikayet dilekçesi verilmelidir.
tarafından yorumlandı
Ömer Kavili tahliye edilmiş. bu hakim, acaba kaç garibanı sudan sebeplerle cezaevine göndermiştir? Şu halde ya Kavili hukuk mezunudur, ya da Kavili’yi tutuklayan hakim... İkisi aynı dersleri almış olamaz.!
tarafından yorumlandı
Tutuklama tedbirini ceza olarak görmeye basladilar. Bizim hukukumuzda tutuklama ihtiyaridir. Suç Katalog suclardan degilse hele "Ömer Kavili" nin kaçma ve delilleri karartma tehlikesini nasıl değerlendirdiler. Savunma hukukun son kalesi durumunda..
tarafından yorumlandı
Ömer Kavili 'savunma'nın kenetlenerek ve siyasî görüş ayırt etmeksizin verdiği mücadele ile serbest bırakıldı. Emeği geçenlere teşekkürler.
tarafından yorumlandı
Ömer Kavili nin bugün tutuklayıp yarın serbest bırakmak.... Hukukun tecellisi değil, hukukun rüzgarda ki yaprak olduğunun resmidir.
tarafından yorumlandı
ÇHD üye ve yöneticilerinin duruşmada serbest bırakılmalarının üzerinden 24 saat geçmeden yeniden tutuklanması, Av. Ömer Kavili'nin tarihe geçecek gerekçelerle tutuklanması, yargının durumunu "sulandırmadan" gözönüne sermektedir Av.Kavili serbest, yargı siyasi iktidarın esiridir
tarafından yorumlandı
Ömer Kavili tutuklama gerekçesinde; “dosyada haklı çıkmaya çalıştığı" da yazıyor. Biz Avukatların görevi müvekkili dosyada haklı çıkarmaya çalışmaktır. Bu durumda onbinlerce avukat yakında Mahkeme salonlarında tutuklanacak mıdır?
tarafından yorumlandı
'Av. Ömer Kavili'nin ters psikoloji ile müvekkilini ve kendisini mağdur göstererek dosyada haklı çıkmaya çalıştığı' Evet yanlış okumadınız.! Nasıl böyle bir savunma yaparsın tutuklusun avukat.! Mesleğimizi yapamaz hale getiriliyoruz, hukuksuzlukta arşa çıktık.
image
tarafından yorumlandı
Av. Ömer Kavili serbest bırakıldı... Şu kararı yazan hakim hakkında; "Kutsal savunma hakkını engellemeye çalışmak, Davayı sulandırmak, Yargı ve Mahkemeyi itibarsızlaştırıp adalete olan güveni sarsmak" fiillerinden derhal işlem başlatılmalı.!
image
tarafından yorumlandı
Çok değil bir Hakim arıyorum bir! “Böyle saçma sapan bir karar olamaz, böyle gerekçe yazılmaz” diyecek, “Ömer Kavili’nin tutuklanması kabul edilemez” diyecek bir Hakim arıyorum! İçinizde sesini çıkarabilecek tek bir kişi yok mu yahu?

Cevabınız

Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

tarafından cevaplandı
...