tarafından soruldu

ENFLASYON NEDEN DÜŞMEZ? / MURAT MURATOĞLU - ERKİN ŞAHİNÖZ / EKO PARAZİT / 1. BÖLÜM - 09.10.2018

tarafından yorumlandı
Her şeye en az %50 zam gelmiş %10 indirim olsa ne olacak?Ayrıca taşıma suyla değirmen döner mi? 2019 geldiği zaman ne olacak?%10 zam yapacaksa adam bu sefer zararını çıkarmak için %20 zam yapacak.Yemin ederim bunlar ülke yönetmek nedir bilmiyor.Hasbelkader ülke ayakta duruyor hala
tarafından yorumlandı
bu ülkeye kim gelir ki daha yeni kaşıkcı olayı arabistan konsolosluğunda patladı, bu ülkeye kimse gelmez.
tarafından yorumlandı
Halk inim inim inliyor.sokaklar kahvehaneler işsiz dolu.ben TUİK e inanmıyorum.Bu ülkede işsizlik %20 lerde.gıda mühendisleri işsiz bekliyor biz dışardan sebze ithal ediyoruz.Hayat ne acı değilmi?
tarafından yorumlandı
Bakın arkadaşlar, bu ekonomistlerle falan bu işler hayatta çözülmez. Türkiyenin orta vadeli bir program yapması gerekiyor. Türkiyeyi bu muhasebeciler kurtaramaz. Memlekete Mühendis gerekiyor. Yani Üretim. Türkiye hedef koyacak: Çelik, Paslanmaz Çelik, Alüminyum ve Elektrik Üretimini ön plana alacak. En az 5 yıllık bir kısa vade kalkınma projesi olacak. 5 yıl sonra toparlanmaya başlarız. Sonra da Demir, Çelik, Enerji ve Elektronik Sektörünü kalkındırmamız gerekiyor. Büyük Firmalarımız (Koç Sabancı vs) Yarı iletken teknolojisine yönelmeli. Robotik falan, bunları önemsemeyin, önemli olan alt yapıları kurmamız gerekiyor.
tarafından yorumlandı
hocam banka faizlerinde de indirim yapmıyorlar, banka faizleri müşteriye %26 işletmelere %45 faizli kredi.
tarafından yorumlandı
Ben olsam fiyatları %10 indiririm, sonra şak bi %10 daha sonra şaaak bi %10 daha, sonra millet bi mal olur hani fiyatlar artıyordu diye.
tarafından yorumlandı
Ya Allah belanızı versin sizin be, sinirimden ne dinlediğimi unuttuyorum. Haber mi dinliyorum reklam mı dinliyorum belli değil. Reklam olmasın demiyorum olsun fakat siz eşşeğin amına su kaçırdınız artık. Az bi dinleyiciye saygınız olsun.
tarafından yorumlandı
CHP Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Senden CHP Olarak Memnunuz bırakın artık Kemal gitsin Sözünü Sonuçta CHP Bizim Partimiz yerel Seçimlerde Partinize Destek Verin Kemal bey Muharem inceyi Istanbul Belediye Başkanı Adayı Yap istanbulda Güzel Hizmetler yaparsa birdahaki Seçimlerde CHP Turkiyenin bütün Belediyelerini Alır
tarafından yorumlandı
Oldugun sektör belki maaliyet artmamiš ama o kiši nereye gitse tuvalet kagidi aldiginda fiyat artmiš. Nasil alacak? Belki bir kiši borç almiš faiz %15-20 den %30-35 çikmiš son 12 ayda. O yüzden çözüm çok kolay degil. Tabiki buarada herkes magdur. Tüketici için allah yardimci olsun. Bir ekonomik sorun oldugunu kabul edelim. Bunu nasil zamanla düzeltiriz emekli Ve askeri ücreti nasil %30-4 nasil arttirabiliriz. Iššiz olanlari nasil iš bulabiliriz ve insanlara iš veririken amele degil ona teknoloji verip amele iššini nasil cazip yapabiliriz. Tarim Ve hayvancillik nasil devlet destekleyebilir ve insanlari büyük kentlerden köylere gönderip iš imkanlari veririz. Otomativ sektörü canlandirip yerli üretim (türk markali otobili) düšük %10-20 vergi ile satip önce ülkemizde talepi arttirabiliriz. Sonra bu otobileri nasil Afrika (Kuzey Afrika), rusya, endonesya gibi ülkelerle anlašip satalim. Küçük fabrikalar yapalim. Büyük fabrikalar degil çünkü buyuk fabrikalar az miktarda kurulur battigi zaman buyuk Zarar eder. Önce küçük bašlayip bašarili oldugu zaman buyur. Bebek sektöründe neden süt tozu yapmiyoruz?... Çin, Hindistan ölüyor yok ülkelerinde. Çok mu zor? Neden insanlarimiz yurtdisi markalari almak zorunda? Yabilacak šeyler var ama yapabilecek bir plan Ve istek var mi? Asil sorun bu? Biraz dünya lideri ülke olmayalim Ve insanlarimizin refahini biraz düzelsin. Inšallah.
tarafından yorumlandı
Bimden 4.95e aldığım çekirdek bile 8.5..yüzde 55 60 zam var..ne 25i..hepsi hikaye..masa tenisi topu mu yicez bahçe hortumu mu..arkadaş dalga geçmeyin şu insanlarla yazıktır günahtır..bizim oylarımızla bizim vergilerimizle hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamaya nereye kadar devam edeceksiniz..düşmez kalkmaz bir ALLAH ..size gönül veren insanlara bunu yapamazsınız yapmamalısınız..insan olan bunu yapmaz...
tarafından yorumlandı
Erkin bey, ulkemizde calisan kacak ozbek afgan vb burada kazanip dolara cevirip ulkelerine goturmesinin ve suriyelilerin ekonomimize olumsuz etkileri nelerdir bu konuyu da ele alin lutfen.
tarafından yorumlandı
islamda zorlama vardır, deve sidiği içmeyen cennete giremez. :)) türkiyede 16 yıldır keriz! var bu kerizler evrimleşti ve krizleşti. koydukmu? diyenler nerde? %400 zamlardan sonra ortadan kayboldular.

Cevabınız

Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
...