tarafından soruldu
Türk-Kürt-Arap-Çerkez, Alevi-Sünni-Şii-Caferi, Sağ-Sol-Akp-Chp, FatihSultan-Atatürk-Osmanlı-Türkiye, Kavgayı bırakın. Devir siyaset devri değil, Devir Teknolojiye yatırım devri, Devir Liyakat devri, Devir Akıl devri, Bilim devri. Kavgayı Bırakın...
tarafından yorumlandı
Biz teknoloji ile uğraşırsak; kim ırkçılık yapacak? kim nefret kusacak? kim Kürtten/Türkten nefret edecek? Kim öldürmeyi kutsayacak? Kim mezhepçilik yapacak? Biz böyle faydalı işlerle vakit geçirir miyiz hiç!
tarafından yorumlandı
Siyaset hayatın kendisidir hocam.Teknoloji ne kadar değerli ise siyaset de o kadar değerlidir.Yaşanan olumsuzluklara bakarak da bunları bırakın diyemezsiniz.Ayrıca Türkiye geç bir demokrasi yani bunları yaşayarak ve tartışarak ilerleyecek,oturacak raylar Batı’nın yaşadığı gibi..
tarafından yorumlandı
Sevgili liberal hocam anlamadığınız konulara girmeyin, Türklük üst kimliğini alt etnik kimliklerin seviyesine indirmeyin. Bu ülkenin kuruluş felsefesi TC kuran Türkiye halkına Türk der. O kadar bilgili iseniz bunuda Bilmeniz gerekir. Bilmiyor iseniz artık biliyorsunuz. Saygılar, İtirazım sadece o bölüme diğerlerine itirazım yok
tarafından yorumlandı
Tarihte önce köyler kabileler devletler imparatorluklar arasında savaşlar oldu imparatorluklar yıkıldı ortaya Almanya Fransa İngiltere Amerika gibi ülkeler çıktı teknolojik gelisme açısından bunlari örnek almıyoruz bu ülkeler Emperyal güçlerini kullanarak bizi engelliyor
tarafından yorumlandı
Özgür Hocam liyakat yok. Bilime teknolojiye yatırım yok . Üniversitelerdeki eğitim kalitesi Ortaokul seviyesinde. Tüm ülke eğitimi tarikat cemaat eğitimden geçmiş insanlara teslim. Okul yerine Cami , fabrika yerine günümüzün tapınak Merkezi AVM yapıyoruz.
tarafından yorumlandı
Halk birbirine düşeceği kadar düştü. Yukarıda saydığınız mezheplerin, ırkların, farklı görüşlerin birbirleriyle anlaşması mevcut iktidarın işine gelmez. Adamlar kin, nefret, nifakla besleniyor çünkü. O yüzden hergün yeni birşey çıkarıp bu tartışmaları bitirtmiyorlar.
tarafından yorumlandı
Hangi liyakat hocam? Akademisyenlik hayalleriyle idealist bir sekilde lisansi dereceyle bitirip, akabinde yüksek lisansa başlayıp, iyi ales/dil puanlarina ve gerekli sosyal iletişim becerilerine sahip de olsak nasıl istiyorlarsa öyle dolduruyorlar kadroları. Ne yapabiliriz ki?
tarafından yorumlandı
Merakımdan soruyorum Özgür Bey: Siz nerede yaşıyorsunuz? İsviçre'de filan mı? Mesela KHK ile bir gecede işinden olan binlerce öğretmen, akademisyen, işçi, memur var. Duymamış olamazsınız. Peki kendinize "Beni neden atmadılar?" diye sordunuz mu hiç?
tarafından yorumlandı
Yani böyle bir postun altına dahi art niyetli yorumlar yapılabiliyor ya hocam insanın uğraşası gelmiyor artık ya valla bu topluma dair umut etmek artık çok zor..
tarafından yorumlandı
Bırakamazlar çünkü başka meziyetleri yok kafası çalışan adamlar yok, akraba ile bu iş buraya kadar bırakamazlar çünkü "vatan sevgisi yok" olsa onlar da mal varlıklarını bu ülkeye bağışlardı hadi yapsınlar da göreyim Bırakmazlar çünkü yarısı kalkmaya üşeniyor bu ülkenin Alışın
tarafından yorumlandı
Aslında bu düşünceniz tamamen islâmî bir bakış açısıdır. Bunu sizi etiketlemek için söylemiyorum. İslamın öngördüğü bakış açısı da böyledir. Ne yazık ki 1,8 milyar müslüman bu denli ilkeli, firasetli, kaliteli, üretken, beynini kullanan bireyler olamamanın cezasını çekiyor
tarafından yorumlandı
Siyaset devri ne zaman gelecek hocam? Sahi siyaset ne icin ve ne zaman yapılır? Sizin guzellik yarismasina katilmisliğiniz var mıdır ? Diğer devletlerin bu taleplerinizden haberi var mıdır? Mesela USA, Ingiltere, Fransa, Israil de bu konudan haberdar mi?
tarafından yorumlandı
Hepsi biryana damarlarımda ölene dek dolaşacak Türk kanım biryana. Hepsini yaparım kendim için de yaparım lakin ilk olarak ırkım, vatanım, bayrağım için yaparm. Fatihin yaşında, Atatürkün bahsini ettiği o parlak genç olarak Osmanlıdan bize kalan Türkiye için yaparım kavgamız bu
tarafından yorumlandı
Tartışacağımız, konuşacağımız daha çok önemli şeyler var biz hala trafikte sen bana korna bastın yok neden bana baktın diye kavga edelim. Katılıyorum hocam size. Her türlü programda gönüllü çalışabilirim. İnsanlara bunu anlatmamız gerek. Üniversite öğrencileri dahil.
tarafından yorumlandı
Hocam bizim aramızda kavga yok ki kavga tepede çünkü kaostan ve karışıklıktan besleniyorlar..halkta her dinden her ırktan soydan inanıştan dost arkadaş mevcut..balık baştan kokuyor maalesef.

Cevabınız

Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

tarafından cevaplandı
Hocam anadilde eğitim istemek siyaset mi?
tarafından yorumlandı
Ulan 200-300 kelimelik bölgesel dille ne eğitimi yapacaksın çoban mı yetiştireceksin. Devletin tek dili olur
tarafından yorumlandı
Devletin dili tektir ve ona resmi dil denir ama ülkenin ve halkın dili tek değildir. 200-300 kelimelik dil diyerek cehaletini bu kadar belli etme. D sini bilmediğin dil hakkında hakkında konuşuyorsun.
tarafından yorumlandı
Gerizekalı. Anadili öğretmek devletin görevi değil. Devletin tek dili vardır ve bütün resmi dairelerde-okul da dahil- bu dil konuşulur. Eğitim de resmi dille olur, yayın da yayım da basın da.
tarafından yorumlandı
Evet devletin tek dili olur, resmi yerlerde ve okulda bu kullanılır. Devletin bunu yapması bir görev değildir, ama eğer halk içinde yüksek bir çoğunluk bir talepte bulunursa ve bunun maddi manevi bir zararı yoksa devlet için görev haline gelir. Yabancı ülkede cami istemek gibi
tarafından yorumlandı
Yabancı ülkede cami açılmasıyla farklı bir dilde eğitim istemeyi nasıl bağdaştırdın? Bir ülkede farklı bir dilde eğitim istemek o devletin varlığına, bütünlüğüne kast etmektir. Eğitimde ikilik demektir. Eğitimi ikileşen devlet de bölünmeye mahkumdur.
tarafından yorumlandı
Cami bir örnekti sadece konuyu anlaman için, halk içinde yüksek bir çoğunluk tarafından bir talep varsa devlet o talebi yerine getirmeli. Ama dil eğitimi bile sizde ülkenin bölüneceği korkusu yaratıyorsa zaten konuşmaya gerek yok, boş çünkü.
tarafından yorumlandı
Anadilde eğitim konusunda cami açılmasını örnek verecek kadar konuya vakıf değilsin gelmişsin burada ahkâm kesiyorsun. Suç bende kullanıcı ismi egoist tavşan olan birine ciddi ciddi laf anlatmaya çalışıyorum. He egoist tavşan birader he, haklısın.
tarafından yorumlandı
Bak son defa açıkliyim hadi, mesela cami yerine kilise örneği veya sanat merkezi veya fransızca eğitimi. Bir ülkede nüfusun yüksk çoğunluğu bir talepte bulunuyrsa ve zararı yoksa devlt onu yerine getirmeli. Almanyadaki müslüman topluluğun cami istemesi gibi, afrikada kilise veta
tarafından yorumlandı
Hocanın uğraşmayın dediği şeyi yapmışsınız.
tarafından yorumlandı
Haklısın kardeşim, küçük bir açıklama yapmak istersin olay nerelere gider. Sustum bende, daha çok okumak ve farklı fikirlere açık olmak lazım
tarafından yorumlandı
Ülkücü görüşü paylaşan bir vatandaşım. Ancak her insan Türkçeyi bildiği taktirde diğer bildiği dilin İngilizce Arapça Kürtçe vs ne olduğu bir tehdit değil güzelliktir bence. Herkes Resmî dili öğrenmeli bu şarttır. Diğer dillerin eğitimi okullarda da olabilir aynı İngilizce gibi!!
...