tarafından soruldu

Selanik Vilayeti. Kaybedildiğinde günümüzdeki Konya ile Sivas boyutları arası 35 bin km2 genişliğinde bir arazisi vardı. Nüfusun ve Taşranın yarıdan fazlası Türk ve Müslüman unsurlar, geri kalanın önemli kısmı Bulgar, merkezde Türk ve Museviler ve güneye doğru da bir miktar Rum.

tarafından yorumlandı
0 0
Ah güzel Selanik..
tarafından yorumlandı
0 0
Ah Bre Selanik yazarından:
“Oğsan beni Selânik'e götürsene "ben eve gitmek istiyorum."
tarafından yorumlandı
0 0
Atatürk; 1881 yılında Selanik'te doğduğunda, Selanik tıpkı Edirne gibi bir Türk şehriydi... Bunu bile öğretemiyoruz çocuklarımıza!
tarafından yorumlandı
0 0
4 Nesil İstanbulluyum, üremezlerse, 4 nesil iyidir. Bostancı-Hadımköy arası işe giderken, kenti terketmeye karar verdim. Kanda Selanik, İstanbul var sevmesemde sülale kelimenin saf hali ile burjuva. Ege’ nin minyatür İstanbul’ una  göç ettim. Burayıda yakıp, yıkıyorlar, rahat yok

Cevabınız

Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından cevaplandı
"Selanik'te Atatürk'ün evi bombalandı" yalanıyla sokağa dökülen kalabalıklar, 6-7 Eylül 1955'te İstanbul'da yaşayan azınlıklara saldırdı. Menderes döneminin utançlarından biri olan 6-7 Eylül; Türkiye'deki ilk Gladyo operasyonudur. Irkçılıktır, suçtur.. Bu ülkenin ayıbıdır.
tarafından yorumlandı
0 0
O günleri yaşayan biri olarak aynın mahallede top oynadığımız,gezdiğimiz Rum,Ermeni ve Yahudi arkadaşlarımın yüzlerine uzun zaman bakamadım..Çok kötü günlerdi...Ülkeyi terk edenler de oldu. O günlerin Moda semti ,onlarla  çok daha güzeldi..Yazıklar olsun yapanlar..!
tarafından yorumlandı
0 0
“Bu ülkenin ayıbıdır” cümlesinin haricinde katılıyorum. Bu ülkenin değil, bu ülkenin ekmeğini yiyip faşizme emperyalizme köpeklik eden alçakların ayıbıdır. Maalesefki ülke hala o alçaklarla doludur.
tarafından yorumlandı
0 0
Atatürk'ün evine bomba atılması yalan değil bir MAH elemanının marifeti idi ki ödüllendirilerek vali bile yapıldı!
Ancak o bombanın patlayacağını bilen birileri onbinlerce kişiyle bir pogrom hazırlamıştı!
Tıpkı 15 Temmuz gibi, darbe yapılıyormuş görüntüsü ile Cemaat temizlendi!
tarafından yorumlandı
0 0
Atatürk’ün evini bombalamaktan yargılanıp mahkum olan zat daha sonra 1 Mayıs 77 Taksimde güvenlikte sorumlulardan biri olarak karşımıza çıktı
tarafından yorumlandı
0 0
Maalesef çocuktum. Bugün gibi hatırlıyorum. Rum dostlarımız evimizde saklamistik  emperyal uluslarinfaliyetleri SERVDEN BETER GÜNLERİN gelişinin ayak izleri
tarafından yorumlandı
0 0
Yeri gelir kabataş yalanı üretirler,yeri gelir alevileri hedef yaparlar,yeri gelir 15temmuz barbarlığını sahnelerler,yeri gelir dış güç saldırısı hayalini kullanırlar.Bunların işi ve mesleği bu.Saraylar oyun,hile,entrika,yalan ve desise üretme merkezleridir.
tarafından yorumlandı
0 0
Bakınca dindeki ilkeler güzel
Ama sonrası beter
Kitabı Komünizm sanıp acarsın
Okumaya devam ettiginde sonunun faşizm olduğunu görürsün
tarafından yorumlandı
0 0
Menderes'in rezaletlerinden, vahşetlerinden biridir. Tabi bunun lekesi bütün ülkenin üzerine sürülmüştür. İdamına karşı idim ama çok kötü anılar bıraktı arkasında rahmetli. Çok can yaktı!
tarafından yorumlandı
0 0
Bu feci olayda kaç Rum öldüyse hiçbiri haketmemiştir.
Uluslararasi müesses nizamın beslemeleri olsalar da Bizans hayali kursalar da bize işgalci deseler de Kıbrıs 'ta olacakları İstanbul da yapmayı planlasalar da.
Sahi kaç kişi ölmüştü..
tarafından yorumlandı
0 0
Lanet olsun onlara yezit muaviye nin uydurulan din'ine uyanlarla din kardeșliğimiz yoktur ve OLAMAZ yezit MUAVİYE dōlleri bizim PEYGAMBERIMIZ HZ MUHAMMED ve ehlibeyt imamlarımızın důșmanıdırlar ve bizim důșmanımızdırlar..
...