tarafından soruldu

Bir milletin bir Slav dili konuşuyor olması ile Türklüğü zarar görmez. Güçlenir ve zenginleşir! Çünkü Balkan Türklüğü bir ırki ve dilsel ortaklığa değil, aynı bayrak altındaki ortak tarih ve din birlikteliğidir. Malkoviç hanedanı Türkleşmese idi Malkoçoğlu akıncıları da olmazdı.

tarafından yorumlandı
0 0
Balkan Türklüğü anadili Türkçe olanlar için geçerlidir, sizin dediğiniz Balkan Müslümanlarını kapsar, bir kısım arnavut-pomak-boşnak-torbeş..
tarafından yorumlandı
0 0
mi smo turtsi mi smo muslimani (Boşn),  ne jemi turk dhe ne jemi musliman (Arnavutça),  emis turkikon ke emis muslimano (Giritçe)

buradan hareket edin kastettiğim budur.
tarafından yorumlandı
0 0
Artık öyle değil hocam geçmişte kaldı o söylem Arnavutlar için.

Ne jemi shqiptarë dhe ne jemi muslimanë

Artık bir Arnavut milleti var.
tarafından yorumlandı
0 0
e biliyorum zaten ama bahsettiğim konu da güncel değildir dikkat edersen.
tarafından yorumlandı
0 0
Farkettim hocam. Bence Boşnaklara ve özellikle Arnavutlara muhatabiyetin değiştirilmesinde geç bile kalındı. Doğru ilişkiler için ilk önce muhatabınızın kimliğini olduğu gibi kabul etmek gerekli. Baba rolü oynamak anca kendini kandırmaktır.
tarafından yorumlandı
0 0
Pomakların bir kısmıda göç ettikten Pomakça konuşmaktan kaçınmışlar. Dedemin anlattığına göre bir dedesiyle ninesi bilirmiş. Babalarına öğretmemişler, Selanik/Debrencik doğumlu olmalarına rağmen. Dedeme de Pomaklıktan kala kala bir inadı kalmış.
tarafından yorumlandı
0 0
Çanakkale Biga’da ciddi sayıda Pomak vardır. Çoğu Bulgaristan’dan gelme.1878-1915 arası göç edenler. Köylerinde Pomakça konuşanlar çok. Örnek köyler:Elmalı,İlyasalan, Çifteçeşmeler

Güvemalan vardır bir de yol üstünde. Orası daha büyük köy. Bulgaristan Türkleri ve Pomak karışık.
tarafından yorumlandı
0 0
Balkanlarda türk kelime olarak müslümanın yerine kullanılıyordu.Bu kavram karmaşasına yol açıyordu.Birisi müslüman olunca Türk ol uş oluyordu.Ama artık bu milliyetçilikle birlikte azalmıştır.
tarafından yorumlandı
0 0
Üstadım İsmet Özel de "Türklük" hususunda şemayı genişleterek benzer bir tanımlama yapıyor :)

Cevabınız

Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
...