Ali Babacan Yeni Parti

Babacan ısrarla Türk demiyor. Türkiye toplumu dedi, halk dedi, halklar dedi. “Çin’in batısındaki insan hakları ihlali” deyince bardağım taştı. Oranın adı Doğu Türkistan ve hakları ihlal edilenler TÜRK.

Teke Tek – 26 Kasım 2019 (Ali Babacan AK Parti’den neden istifa etti?)

Güncelleme: 27 Kasım 2019 — 11:20
Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 yıl önce

Ağabey yakın zamanda siyaset bayağı bir şenlenecek. Her tür ideolojiden parti ortaya çıkıyor. Bir türlü adam akıllı türk milliyetçiliğini ele alan bir parti ortaya çıkamıyor. Bu kadar mı vasatlaştık yahu içimizden nitelikli bir lider çıkartamıyoruz resmen delireceğim sonunda…

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Yükselen milliyetçilik akımına “ne yazık ki” dedi.

Anonim
Anonim
Reply to  Anonim
1 yıl önce

Evet analiz için aldığım notlardan biri de buydu.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Uygularla biz “turkic” çatısı altıda olabiliriz ama onlar Türk falan değil. Uygur onlar. Türkçeden çok ayrı hâle gelmiş dilleri var. Kültürleri, dinleri farklı. Tüm dünyayı kendiniz sanma hastalığından kurtulun artık.

Anonim
Anonim
Reply to  Anonim
1 yıl önce

Cahil! Uygurlar da biz de Kazaklar da Özbekler de Türküz! Dilimiz, inançlarımız, kültürümüz bir! Senin dediğin farklılık Adanalıyla Konyalı arasında da var farklı millet mi bunlar be zırcahil!

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Babacan’ın Kırım tatarı veya Nogay türkü olması lazım. Doğum yeri olduğunu söylediği Şereflikoçhisar, Kırım’dan göç almış zamanında. Kimlik siyaseti mi yapsın illa

Anonim
Anonim
Reply to  Anonim
1 yıl önce

Argümana bakar mısın amk? İsterse yarı-mitolojik Oğuz Han’ın soyundan olsun. Milliyetçiler Türk kimliğini yok sayan adamları, Türk milleti yerine Türkiye halkları, Türkiye popülasyonları gibi sikko kavramlar üreten adamları yok sayar. Sen niye avukatlık yapıyorsun burada?

Anonim
Anonim
1 yıl önce

İşte mevcut büyük siyasi partiler ile Babacan ve Davutoğlu’nun izlediği tek politika:

Ortaya karışık, Türkçülük harici her yolculuk…

Yaşananları bir türlü görmeyen milletimiz de seçim yapıyor, bir taraf tutuyor sanıyor. Türkçülük harici her yolun istikameti aynıdır oysa…

Anonim
Anonim
1 yıl önce

AB’yi savunurken de şunu gözden kaçırıyor. AB ülkeleri birleşirken de kendi millet kavramlarını korudular, bu konuda asla taviz vermediler.
1-Milliyetçiliğe alerjisi olan siyasetçiler bilinçsizce mi yapıyorlar bilmiyorum ama küresel sermaye kendi sistemini daha işlevsel kılmak için, ne gariptir ki bu düzene karşı çıktığını iddia eden solun ısrarla kullandığı ‘halklar’ tabirinin kullanmasından asla rahatsız değiller.
2-Küresel sermaye de çok iyi biliyor ki; milli bilinçle bezenmiş aklı ve bilimi esas alan güçlü bir Türk Milleti’nin varlığı kendileri için en büyük tehlikedir.Yoksa sömürü düzenine karşı çıktığını iddia eden ancak bizzat bu düzenin figüranı olan bu ‘yeni’ sol anlayış değil.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Queen’in adamları bunlar, onun çizgisine zarar getirecek sözcükleri bırakın harflerden bile uzak dururlar. Her adımları planlı hesaplıdır. Dışına asla çıkmazlar.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Ne olursa olsun, biz Türk milliyetçisiyiz. Kendi hassasiyetlerimizin siyasetini yapmazsak son tahlilde biz de zararlı çıkarız, milletimiz de.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Siyasete yeni ve dürüst insanlar lazim. Bu adamların hiç faydası yoktu zaten. Türk diyemeyenden Türkiye Cumhuriyeti’nin faydasını istemesi, faydası için çalışması beklenemez.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Bos beles konusma. Uygur turklerini babacandan once milliyetciler yani mhp sahiplenmesi lazim. Lafa gelince turancilar. Git oraya oraya anlat. Seni sopayla kovalasinlar.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Çin, Uygurlari Arap ummetciliginden arindirmaya calisiyor bundsn rahatsiz olmamalisiniz. Bizde Turk Milliyetcisiyim diyenlerin cogu Arap ummetciligi yapiyor