“Aşırı Sağ ve Popülizm” neden yükseliş gösteriyor? Akademisyen Mahmut Akpınar yorumluyor. | 30 Ekim

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TUNCELİ’DE DONARAK ŞEHİT OLAN İKİ ASKERLE İLGİLİ “BENİM DEDEM SARIKAMIŞ’TA TÜFEĞİNE SARILI HALDE DONARAK ŞEHİT OLDU. ŞEHADETİN İÇİNDE DONARAK ŞEHADETE YÜRÜMEK DE VAR” DEDİ. ASKERİN HER TÜRLÜ MODERN MALZEMEYE SAHİP OLDUĞUNU VURGULADI.

Erdoğan, Tunceli’de 2 askerin donarak ölmesinin ardından sorumluların ortaya çıkarılmasını isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Erdoğan, askerlerin kıyafetlerinin yeterli olup olmadığını sorgulayan Kılıçdaroğlu’nun ‘şehitler üzerinden rant elde etmeye çalıştığını’ savundi. “Elbise filan bunları bize anlatma. Bizim askerimizin elbisesinden uyku tuluma kadar hepsi en modern ordulardaki malzemelerdir” dedi. Kendi dedesinin de Sarıkamış’ta tüfeğine sarılı halde donarak şehit olduğunu belirtti. “Şehadetin içinde bu da var” diye konuştu.

TUNCELİ’NİN NAZIMİYE İLÇESİ KIRSALINDA YÜRÜTÜLEN OPERASYON SIRASINDA 2 ASKERİN DONARAK ŞEHİT OLMASININ ARDINDAN JANDARMA LOJİSTİK KOMUTANI MÜNİR GÜZEL, KAMERALARIN KARŞISINA GEÇTİ. ASKERİ KIYAFETLERİ ÖVDÜ VE SUÇLUYU BULDU…

Askerlerin operasyonlarda giydiği kış donanımı kıyafetlerini tanıtan Güzel, “Kıyafetlerimizi tam kullandığımızda eksi 40’a kadar koruma sağlamaktadır” dedi. Jandarma Özel Harekat ve Komando birliklerimiz her türlü iklim ve arazi koşullarında görev yapabilecek şekilde eğitildiklerini savundu. Olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için gerekli kıyafet ve teçhizatla donatıldıklarını da sözlerine ekledi. Güzel, soğuk iklim elbisesi, eldiven, bot, çift katlı polar mont, kar başlığı ve pançoyu anlattı. “Hepsini birlikte kullandığımızda eksi 40’a kadar koruma sağlamaktadır” dedi. Donarak ölümden adeta askerleri sorumlu tuttu.

MELİH GÖKÇEK’İN MHP’DEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLACAĞI İDDİASI KUVVET KAZANIYOR. BAHÇELİ’NİN ‘KAPIMIZ AÇIK’ MESAJINA GÖKÇEK’TEN TEŞEKKÜR CEVABI GELDİ. ERDOĞAN’DAN DA AÇIKLAMA VAR.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisinin gelecek yerel seçimlerde MHP’den aday olacağı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamalarından dolayı Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti. Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ”Sayın Bahçeli, Türkiye’nin başı sıkıştığı her anda, ülkenin düze çıkışında anahtar rolü oynamış bir vatanseverdir… Sayın Bahçeli sözleriyle beni inanılmaz şekilde onore etmiştir… Sözleri bana şeref vermiştir… Teşekkür ediyorum.”
Erdoğan da, Gökçek’in MHP’den adaylığıyla ilgili konuştu. “İsimler üzerinde spekülasyonları doğru bulmuyorum. Yol ve dava arkadaşım; bunun böyle devam edeceğini sanıyorum” dedi.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, KAŞIKÇI CİNAYETİNİN SUUDİ DEVLETİNİN OPERASYONU OLDUĞUNU SÖYLEDİ. CİNAYET İÇİN NEDEN TÜRKİYE’NİN SEÇİLDİĞİNİ DE AÇIKLADI.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili önemli iddialarda bulundu. “Cinayet, bizzat Suudi devletinin operasyonudur. Bunu anlamak için, konsolosluğu karış karış gezmenize gerek yok” dedi. Cinayet faillerini işaret ederek “Bunlar, Suudi yönetiminden, prensten gizli iş çevirecek, sözüm ona Suudi prensini kötü duruma düşürecek… Sonra da ilk fırsatta yine Suudi Arabistan’a dönecek. Bu mümkün müdür” diye sordu.
Bu cinayet için Türkiye’nin bilerek seçildiğini belirten Akşener, “Çünkü biliyorlar ki; başka ülkede, böyle bir cinayet işlense, o konsolosu da, infaz timini de, kolunu kıvırıp alırlar. Ve hepsini, bir saate kalmaz konuştururlar. Bunlar sana hakaret ediyor sayın Erdoğan anlamıyor musun” dedi.
Akşener, işte bu andan sonra Erdoğan’ı çok ağır şekilde eleştirdi: “Sana diyorlar ki, paranın ucunu gösterir, alırız konsolosu. Sana diyorlar ki, bunda bizim konsolosu tutuklayacak cesaret yok. Sana diyorlar ki, bunda ne Osmanlı’nın büyüklüğü, ne de Türk milletinin gururu var. Sana diyorlar ki; Papazı bırakması 2 hafta sürdü, bunda, bize karşı gelecek yürek yok.”
Erdoğan’ın, Kaşıkçı cinayetinin faillerini Suudilerden istemesini de alaya alan İyi Parti lideri, “Buna Anadolu’da derler ki; oynamayacak gelin, yerim dar dermiş” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN ILE MERKEL’IN BERLIN’DEKI BASIN TOPLANTISINDA DÜZENLEDIĞI “GAZETECILERE ÖZGÜRLÜK“ PROTESTOSUYLA GÜNDEME GELEN GAZETECI ADIL YIĞIT’IN SINIR DIŞI EDILMEYECEĞI AÇIKLANDI.

Hamburg Yabancılar Dairesi sözcüsü tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamada, gazeteci Adil Yiğit’e “insani nedenlerle” yeni bir oturum izni verileceği belirtildi. Böylelikle Adil Yiğit Almanya’dan sınır dışı edilmeyecek. Sözcü hukuki olarak Yiğit’e ancak oturum izninin farklı gerekçelerle verilmemesi durumunda, “insani nedenlerle” bir oturum izni verilebileceğini ifade etti. Bu yasal prosedür nedeniyle Yiğit hakkında sınır dışı kararı çıktığını belirten sözcü ancak bu kararın uygulanmayacağına dikkat çekti.

Güncelleme: 25 Kasım 2019 — 23:41
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments