Astrolojide Su Evleri; Bilinç ve enerji

SU EVLERİ (4.ev, 8.ev, 12.ev) İLE BİLİNÇ VE ENERJİ İLİŞKİSİ

Astrolojide su evleri, bilincin katmanları ve psikoloji ile doğrudan ilgilidir. Bu evler ruhun sezgisel olgunlaşma yoluyla, ve dolayısıyla bilinç ile doğrudan ilgilidir. 4.ev öznel bir bilinçaltını sembolize eder, kişiye özeldir. Bu evin enerjisi verimli kullanılmaya başlandıktan sonra 8.ev aracılığıyla bilincin her şeyi saran enerji ağıyla bütünleşmesi ve yüksek boyutlara ulaşması sağlanır, bu deneyimlerin sayesinde 12.evin temsil ettiği evrensel birlik bilincine ulaşılabilir.

Ruh ancak bu üç evin enerjisinin dengeli işlenmesi ve doğru uygulanmasıyla aydınlanabilir, su evleri ruhun bilinci tanıması ve kavramasının, kendini özgün biçimde ortaya koyabilmesinin anahtarını taşır.

4.EV
Bu ev Yengeç enerjisiyle çalışır.
Bize hayatın köklerini anlatır. Atalar, genlerle taşınan bilgiler ve aileyle ilişkilidir. Bu sayede ruhun geçmiş yaşam birikimlerine ve aile karmasına da ışık tutar. Ruhun kendi kişisel özünü bulabileceği ve köklerine uzanabileceği yerdir.

Haritanın gece yarısıdır, hayatın son yılarıdır. Bu yüzden gizli olan her şeyi temsil eder. Kişinin mahremiyetle koruma ihtiyacı duyduğu kişisel alanını, kendini tüm maskelerden arındırdığı güvenli bölgesini anlatır. Kişi burada yalın halindedir,

kimsenin bilmediği gizli özellikleri bu evdedir. Bu yüzden en derin duygular, iç dünya ve bilinçaltı ile ilişkilidir. 4.ev mahremiyettir; dış dünyadan tamamen izole ve kişiye özeldir, bu kişisel bilinçaltı bölgemiz zihinseldir, bizden başkası bilemez ve göremez.

Burada her şey kişiyle alakalıdır. Tıpkı hayat ağacının köklerinin toprağın altında olması gibi bu bilinçaltı bölgesi de toprağın altındadır. Bir nevi kilitlidir, kişi bilinçaltının kilidini açıp bunları su yüzeyine çıkararak buradaki enerjiyi aktive edip bilinçli kullanabilir.

8.EV
Bu ev Akrep enerjisiyle çalışır. Somut gerçekliğin dışında, sezgisel ve enerjisel olarak algıladığımız gerçekliktir, bilinçdışıdır. Burası yer altının giriş kapısıdır, bildiğimiz gerçekliğin dışında olan ve gizli kalmış enerjisel ağın bilgisini taşır.

Karanlıktır, son derece gizemlidir. Keşfedip kavraması ve doğru uygulaması zordur. Ölüm ve ötesi, psişik güçler, mistik yetenekler, okültizm, metafizik konular, büyü, gizli bilimler, cinsel enerji, yaşamsal tehlikeler, psikolojik bozukluklar gibi konular 8.evin alanlarıdır.

Bu evin güçlenmesiyle kişi zihin boyutlarını aşarak farklı bilinç katmanlarına ulaştığı deneyimler yaşar. 8.ev bilincin sınırların dışını keşfetmesini ve yeni gerçekliklere uyanmasını temsil eder. Enerjinin, psişik güçlerin, ruhla ilgili bilgilerin keşfi ve gelişimiyle ilgilidir.

Bu evin enerjisi çalıştırıldığında ruh enerji aracılığıyla kendi bilincinin dışına çıkıp kimsenin göremediği tüm enerjisel ağı görüp hissedebilir, farklı boyutları zihinsel ve enerjisel olarak deneyimleyebilir.

12.EV
Bu ev Balık enerjisiyle çalışır. Burası gizemlerle doludur. Ruhun, rüyaların, iç dünyanın, bilinçaltı, bilinçdışı ve bilinç üstünün evidir. Ruhun evrensel özle bağlantı kurup tüm varlığına ulaşabileceği yerdir. Bilincin kendisidir, ancak burada bilinç yapısız, dağınık ve

bir nevi otomatiktir, çünkü burası bilincin bütünüdür ve bilincimizin tümüne erişip burayı düzenlemiş durumda değilizdir. Buranın aynı zamanda sıkıntılar evi olmasının sebebi budur;

bilinçaltına dalıp derinlerini keşfederek sorunu çözmek ve bilincin bütününü anlamaya çalışarak bilinci işlemek yerine sorunlarımızı buraya iteleyerek kaçarsak kendi bilincimizin bütünlüğünü bozmuş ve kendimizi kısır döngülere hapsetmiş oluruz. 12.evde bilinç ölümsüzdür.

Tüm sınırlardan bağımsız daha yüksek bir varlık seviyesini temsil eder. Ruhun anılarının, geçmiş yaşamlardan taşıdığı travmaların, duygu, arzu ve hislerin, karmanın, ruhun deneyimlerinin bulunduğu yerdir. Ruhun evrendeki enerji okyanusuyla birleştiği noktadır.

Yüksek bilinci temsil eder, bu yüzden egonun çözülmesinin, evrenin enerjisiyle bir olmanın, soyutlanmanın, ruhun ve varlığın en derinliklerinin evidir.

Güncelleme: 25 Kasım 2019 — 23:44
avatar
  Abone ol  
Bildir