Bencil Olmak

Size bu hayattaki altın kuralı söylüyorum: BENcil olmak. ama sizin anladığınız gibi “hep bana, her şeye bana, sadece bana” değil bu bahsettiğim. önce bana, sonra sana. buna alıcı-verici dengesi deniyor. yapacağınız her işte kendi mutluluğunuzu düşünün,

Sizi bir şey mutlu etmiyorsa yapmayın. eğer verici olmayı çok iyi bir şey sanarak karşı tarafa devamlı bir şeyler verirseniz ve bunu da “karşılıksız yaptığınızı” iddia ederseniz bir zaman sonra “senin için nelerden taviz verdim, sen bir şey yapmadın” demeniz kaçınılmaz olacaktır.

Yaptığınız şeyleri neden yaptığınızı sorgulayın. diyelim erkek arkadaşınıza kahvaltı hazırladınız peki neden? ondan da bir karşılık beklediğiniz için mi, yoksa onun kahvaltıyı gördükten sonra yüzünde oluşan mutlu ifadeyi görüp siz de mutlu olmak için mi?

Siz kendi mutluluğunuzu düşünerek bir şeyler yaparsanız sonrasında ilişkilerde oluşan “başa kakma” olayı hiç yaşanmayacaktır, birbirinizden sıkılmayacaksınızdır ve sağlıklı bir ilişki sürdüreceksinizdir. bu arkadaşlık, aile ilişkileri için de geçerlidir tabii ki.

Güncelleme: 11 Ocak 2020 — 15:52
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments