Fatih Terim

Galatasaray gibi kulüplerde, Fatih Terim gibi antrenörlerle, maç esnasında soyunma odasındaki sandalyenin yerini izin almadan değitiremezsiniz, nerede kaldı oyuncu değiştirmek. Şu maçtaki hamleler için Levent hocaya kızmak, Fatih Terim’i hiç anlamamış olmak demek.

Galatasarayda Fatih hocanın konulduğu yer, bir tık problem, Fatih Terim eleştirmemek için, soyunma odasındaki duş başlığına kadar sövülüyor. Bir antrenör kötü maç da yönetebilir, öyle bir kredisi de var Galatasarayda. Ama, eleştiriden azaden dokunulmazlar yaratmak zararlı.

Fatih Terim gittiği her yerde ” Bahçedeki güle bile karışırım ” derken, sahadaki oyuncu değişikliğinin Fatih Terim’le alakasız olduğunu düşünmek önce Terim’e hakaret. Sırf eleştirmemek için ne diyeceğini bilemez oldu taraftar , daha büyük bir tehlike.

Hoca formsuz, toparlar. İşler ciddileştiğinde hep toparladı. Ama formsuz yani, “şeyh uçmaz mürid uçurur ” moduna girmek Galatasaray için de Fatih Terim için de zararlı.

Ki, teknik ekip daha önce de çalıştığı, belli ki memnun kaldığı, hatta istifa eden adamı bile ” Yok öyle bir şey ben senden memnunum ” diye geri getirdiği bir ekip. Bir hiyerarşi var, hiyerarşinin başındaki adam, herkesin veriminden belli ki memnun.

Buna karşılık taraftar, hiyerarşinin başındaki adamın işini iyi yaptığını , ama onun atadığı, memnun kaldığı kimsenin futbolun F’sinden anlamadığı iddiasında. Bana mantıklı gelmiyor, kusura bakılmasın.

Hocanın Galatasarayda neredeyse sonsuz kredisi var. Ama, sonsuz kredisi olmak, eleştirilemiyor olmak demek olduğu zaman işin tadı kaçıyor bir tık.

Güncelleme: 25 Kasım 2019 — 23:44
avatar
  Abone ol  
Bildir