Fenerbahçe bu sezon nasıl?

Bugün şunu gördük De Colo ve Derrick Williams’ınız varsa Fenerbahçe maçlarını kopardım diyemezsiniz. Buna geçen sene bunu bu oyuncular olmadan dedirten takım formumuz ve Vesely de eklenince inanılmaz bir seviyeye çıkacağız inşallah.

Derrick Williams adeta bir 2. Vesely gibi oynuyor enerji olarak. Stimac ise yine müthiş enerji koyuyor. Geçen seneye göre isyan edebilecek daha fazla oyuncuya sahibiz ve De Colo’muz var. İnancımız tam bu sezon 🙂

Sloukas çok kötüydü bugün onun form tutması takımın normal sezonu rekorlara lider bitirmesi anlamına geliyor genelde. Çünkü oynadığında, kendiyle birlikte 3-4 kişiye de form tutturan birisi. Acilen toparlaması gerek.

Arkadaşlar Sloukas’ı eleştirirken mantıklı yerlerden vurmamanız sizi yanlış duruma düşürüyor. Bu adam geçen sene en iyi 5’e seçildi, sen ben seçmedik bu adamı. Bu sene Barça 3.5 teklif etti gelmesi için birçok takım istedi. Herkes son birkaç senedir kötü diyor….

Adam geldiğinden beri üzerine koyarak ilerliyor. Kapasitesi belli, beklediğiniz o yıldız guard değil ama Obradovic basketbolunu iyi anlayan ve formda olduğunda doğru kararlarıyla tüm takımın performansını yukarı çeken bir görünmez lider. Takımın muhtemelen en çok küfür edilen…

ve en çok kötü oynadığı düşünülen oyuncusu ama mantıklı yerlerden vuramıyorsunuz. Geçen sene 15.5 PIR ile bitirmiş. Yaptıkları çok çabuk unutuluyor. Şu an mantıklı eleştiri sayısı çok az. Kıskanıyormuş da topu elinde tutuyormuş da. Obra sizce çizdiği bir şeye aykırı davranıp…

Bencil oynasa, çıkarmaz mı? Zamanında Bjelica’yı soyunma odasına yollamış adam bu adam. Öyle bir söylüyorsunuz ki sanki Obra ne çizerse çizsin yine kafasına ne eserse bencillik yapıp onu oynuyor gibi söylüyorsunuz. Azıcık mantıklı konuşun. Her şeyi Obra’ya sormasa fırça yiyor 🙂

Mantıklı bazı eleştiriler yapayım Sloukas’a. Saha içerisinde çizilen şeyler tıkandığı anda karar mekanizması ona geçiyor ve formda olmadığı bu tarz sezon başlarında yanlış kararlar veriyor üstüne inatlaşıp kendi skorunu üretmeye çalışıp daha da sıvıyor.

Bariz göze batan bu hareketi onun tüm sezon boyunca iyi performansını herkese unutturuyor ve insanlar bir anda kötü oyuncu muamelesi yapıyor. Yapmayın lütfen en iyi 5’e seçilen bir adam hakkında koçların elbette gördüğü bir şeyler vardır. Azıcık bir düşünelim neden diye.

Ve sabredelim, Vesely’nin yokluğu kendisini çok etkiledi, hep diyor en rahat oynadığım oyuncu o diye. Sloukas bir de sezon başlarında çok iyi oynamıyor genelde ama forma girdiği zaman sadece kendini değil 3-4 kişiyi daha forma sokuyor. Datome, Vesely gibi.

Ve hepsinin yanında bir ricam daha var, bana sövmenize bana nick değiş şunu yap bunu yap demenize gerek yok, beni takip etmeyebilirsiniz. Bu yazdıklarımı da Sloukas özelinde yazıyorum sanmayın lütfen. En çok yüklenilen o diye yazıyorum. Ancak başka bir oyuncu için de yaparım.

Kaldı ki yapmışlığım var bilmiyorum ne kadar hatırlayanınız olur. (Nickim böyle diye Sloukas’a torpil yapıyorum sananlar var) Ne alaka bilmiyorum, ben bu takımı çok seviyorum bu bir takım oyunu ve hiçbir oyuncu takımın önünde değildir tabiki…

Sloukas nicki başlarda koyduğum bir nickti ve öyle gitti. Benim için o dönemde takımdakilerden özel bir farkı yoktu oyun kurucumuz o diye onun ismini yazmıştım. Ama takımdaki kendini geliştirmeye devam eden bunu istatistiklere yansıtan ve karakterli her oyuncuyu da savunurum.

Sabretmeliyiz, bu sene çok güzel bir sene olacak inşallah inanıyorum. Derrick Williams’ın sene sonu performansını merak ediyorum nasıl bir seviyeye çıkacak. Bu takımın kilit iki mevkisinde ciddi değişiklik oldu bu yüzden sabır çok önemli. Sağlıcakla kalın iyi geceler diliyorum.

Güncelleme: 25 Kasım 2019 — 23:44
avatar
  Abone ol  
Bildir