Fenerbahçe Taraftar

Fenerbahçe Spor Kulübü’ne gönül vermiş, taraftarı, sempatizanı, seyircisi olmuş herhangi bir birey, herhangi bir branşta Sarı-Lacivertliler’in kaybetmesini, başarısız olmasını asla istemez. isteyenler yukarıdakiler dışında başka bir şeydir, en azından şerefsizin önde gidenidir!

Fenerbahçe taraftarı, sempatizanı ya da seyircisi; Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, maddi, manevi zarar verebilecek hiçbir hareketin içine girmez. üye olduğu herhangi bir grup, dernek, liste, vs.. veya oluşumun çıkarlarını, kulübünden üstün tutmaz.

Fenerbahçe ve Fenerbahçe sevgisi üzerinden çıkar sağlamaya, nemalanmaya çalışmaz. hangi sosyal konumda ve görevde olursa olsun; çocukluk yıllarından beri Fenerbahçeli olduğunu, önce Fenerbahçeli olduğunu asla unutmaz.

Fenerbahçeli, taraftarlığını hiçbir koşulda, hiçbir dönemde askıya almaz. sonsuza kadar Fenerbahçeli’dir. 3 Mayıs’ları Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluşu, 19 Temmuz’ları ‘Dünya Fenerbahçeliler Günü’, 20 Eylül’leri ‘Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günü’ olarak kutlar.

6 Kasım gibi tarihlerin sadece eğlence, eşi-dostu kızdırma amaçlı olduğunun farkındadır. 3 Temmuz’u unutmayacak kadar da hafızası güçlüdür, sevdalıdır, vefakârdır. iteni de, tutmayanı da asla unutmayacaktır!

varlığını ülkesine armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi takımı tuttuğunun çok önemli olmadığını, önemli olanın Atatürk’ün ilkelerine sahip çıkmak olduğunu bilir ve bunu her ortamda ve koşulda dile getirir.

Atatürk konusunda farklı düşünenlere, O’nun 3 Mayıs 1918 tarihindeki kulüp ziyaretini, o ziyaret sırasında kulüp defterine yazdıklarını ve kulüpten bir sandal ile ayrılırken, sahildekilere dönerek “Fenerbahçe’ye ebedi başarılar” dilediğini hatırlatabilir.

1932 yılının 5 Haziran’ı 6 Haziran’a bağlayan gecesinde, Kuşdili’ndeki kulüp binasının yanmasının ardından Başkomutan Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yaptığı ‘500 Lira’lık yardımı da bilir.

En iyi de şunu bilir; Fenerbahçe sadece maç veya yarış kaybedebilir: FENERBAHÇE YENİLMEZ! FENERBAHÇE BOYUN EĞMEZ!

Fenerbahçe şikeleri

Güncelleme: 22 Aralık 2019 — 13:14
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments