Hz. ömer hikayesi

Güzel bir hikaye #Flood * 2 delikanlı bir adamin koluna girip Hz. Ömer’e getiriler * Ya Ömer! Bu adam bizim babamizi öldürdü kissas isteriz derler * Mahkeme kuruluyor adama son isteği sorulur * Adam: Eşim ve cocuklarimi 3 günlük yolda biraktim benden haber bekliyorlar.

Müsaade edin onlar ile helalleseyim * Hz Ömer: Idam kararın verildi Sen 3 günlük yola gitmek için izin istiyorsun Nasil güvenelim * Adam: Ya Ömer der: isra süresi 34.ayeti okur * Söz verenler verdikleri söz den mükelleftir. * Yarin huzuru mahşer de hesaba çekilecektir.

Hz. Ömer Peki der Fakat yerine bir kefil almamız lazim. Sen gelmezssen onu idam edecez. * Adam ordaki kalabalığa sorar kefil olacak olan var mi? Kalabalıktan Ses yok * En arkadan biri elini kaldırır ben olurum ya Ömer der. * Bi bakiyolar ki Hz. Ebuzer Herkes şaşkın.

Ya Ebuzer neye kefil olduğunu biliyorsun degilmi der Hz. Ömer * Birakin gitsin adami ben kefilim der. * Adam biniyor atına uzaklaşıyor. * 3 gun herkes adamı konuşuyor gelecek mi gelmiyecek mi mescitte bile gundem oluyor * Akşam namazina yakin uzaktan bi atli geliyor.

Hz. Ömer: Be adam neden geldin? * Adam: Demesinler ki Müslümanlar söz veripte sözlerini tutmuyorlar diye geldim. * Maktülün yakinlari söz istyorlar. Ölen adamin çocuklari Ya Ömer biz kissas hakkimzdan vazgeçtik * Hz Ömer: Peki neden affediyorsunz babanizi öldürdü bu adami?

Ya Ömer demesinler ki müslümanlarin arasında merhamet yok oldu! * Ebuzere dönüp Sen bu adamin neyine nasil inandinda kefil oldun? * Hz. Ebuzer; Ya Ömer demesinler müslümanlarin arasında güven itimad kaybolmuş. Onun için kefil oldum der. * Peki şu an ne durumdayız ?

Güncelleme: 25 Kasım 2019 — 23:44
avatar
  Abone ol  
Bildir