logo

İP Numaram Nedir?

Enlem, boylam, şehir, bölge ve ülke dahil olmak üzere bir İP adresinin coğrafi konumunu bulun.

Senin İP Adresin: 3.236.13.53


Ülke; United States
Ülke Kodu; US
Bölge; Virginia
Bölge Kodu; VA
Şehir; Ashburn
Kıta; North America
Kıta Kodu; NA
Saat dilimi; America/New_York
Enlem; 39.0481
Boylam; -77.4728
Para birimi kodu; USD
Para Birimi Sembolü; $


Kullanıcı Bilgileriniz

3.236.13.53

CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

İP Nedir?

İP kısaltmasının açılımı İnternet Protokolü'dür. İnternet Protokolü'nün kullanım amacı İnternet Kullanıcılarına benzersiz bir kimlik vererek tanımlamaktır.

İP Adresi Nedir?

İP adresi (İP, İnternet Protokolü'nün bir kısaltmasıdır); İP, protokolünü kullanan bir ağa bağlı bir bilgisayarın tanımlandığı benzersiz ve tekrarlanamayan bir sayıdır. Bir İP adresi (veya bazen belirtildiği gibi sadece İP ), noktalarla ayrılmış 0 ile 255 arasında dört sayı grubundan oluşur. Örneğin, Yorumx.com sitesi bu İP adresine sahiptir: 176.53.65.72

Genel ve Özel İP adresleri arasındaki fark nedir?

İP adresi genel veya özel olabilir: Cihazlarımız (bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler vb.) Yönlendirici kullanılarak hem ethernet kablosu hem de kablosuz olarak bir ağa bağlanır. Her cihazın bu yerel ağda bir Genel İP adresi ve ek olarak bir Özel İP' adresi vardır.
Ağımızı dışarıdan (İnternet Ortamında) tanımlayan benzersiz bir numaradır. Yani aynı modeme bağlı tüm cihazlar bu "Genel İP adresini" kullanır.
İç ağımızdaki bağlı bir cihazı tanımlayan benzersiz bir numaradır. Yani aynı modeme bağlı Aynı Genel İP'yi kullanan cihazları birbirinden ayırt etmek için kullanılan numaradır.

İp adresimi nasıl öğrenirim?

Hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan İP adresinizin ne olduğunu Bu sayfada görebilirsiniz. İnternete bağlandığınız sürece, yukarıdaki İP adresini açıklayan ilgili yeşil renkli kutudan İP adresinizi görebilirsiniz.

İPv4 adresi nedir?

IPv4 adresleri, genel IP adresi olarak bilinen ve şu anda dört sayı veya oktet grubu tarafından oluşturulan bir sayıdır. Bu oktetler mümkün olan en az 0 - 255 arasında bir sayıya sahip olabilir. Genel IP adresi, bu yolu İnternet üzerinden yönlendiricimize ve dolayısıyla bağlı cihazlarımıza benzersiz bir şekilde tanımlar.

Dinamik ve statik İP adresi nedir?

Genel bir IP adresi dinamik veya statik olabilir. Statik İP, zaman içinde değişmeyecek olan İP'dir. Dinamik IP, yönlendiriciyi (Modemi) yeniden başlattığınızda değişen ve daima aynı olmayan İP adresleridir. Bu web sitesinden sahip olduğumuz IP'yi dinamik olsa bile belli bir zaman için bilebilirsiniz. Bu gördüğünüz İP modeminize reset atmadığınız veya VPN programları kullanmadığınız sürece sabit kalır.

İP adresi ve MAC adresi arasındaki fark nedir?

MAC adresin İP adresi'den farklıdır. Çünkü MAC adresi Cihazınızın İnternet ağ kartını benzersiz şekilde tanımlayan 48 bitlik bir tanımlayıcıdır ve Ağı kullanan bağlantı protokolüne bağlı değildir. İnternet ortamından bağımsız olarak bu Mac Adresini değiştirme yöntemleri vardır!