avatar
9 Yorum Konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
10 Yorum yazarları
AnonimAnonimAnonimAnonimAnonim Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sevilmek uğruna da olsa çizgilerinizi kimsenin aşmasına izin vermeyin ki,kendinize olan saygınız yaralanmasın.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bitmesi gerekiyorsa biter bazı şeyler. Gücünüzün farkına varın. Hayatım alt üst olacak diye düşünme. Nerden biliyosun belki hayatının altı üstünden güzel olacak

Size değer vermeyen insanı, ki bir kadın bunu hisseder, asla hayatınızda tutmayın. Düzelir, her şey belki farklı olur diye düşünmeyin. Olmuyor ve bu kısa hayatı size değer veren, sizin yanınızda olan insanlarla geçirin.

Şiddet sadece fiziksel değildir, size psikolojik şiddet uygulayanları, özgüveninizi kırmaya çalışanları da asla affetmeyin. Sevgi ihtiyacınız olan tek şey değil, size saygı duymayan kimsenin yanında 1 saniye bile durmayın.

Size saygı duyulmayan, kendinizi değersiz hissettiren hiç bir ortamda bulunmayın.

saygının olmadığı bir ilişkide kalmayın, kişisel alanlarınıza, kararlarınıza, tercihlerinize, bireysel varlığınıza saygı duymayan birinin sevgiye dair ortaya koyduğu ne varsa çoğunlukla çöptür, saygı yoksa sevgi yoktur

Bence de affetmeyin bir şeyi bir kere yapan bir daha yapar ve çabuk güvenmeyin iki güzel söze aldanmayın

Kendinizi değersiz hissettiren, ilk öncülü siz olmadığınız hiçbir ortamdamda bulunmayın. Affetme konusundaysa ortada affedilecek bir şey varsa bir hata da var demektir hatayı yapanlarsa sizi kaybetmeyi göze alanlardır. Affetmeyin

Gitmeniz gerektiğinde arkanıza bakmadan gidin,kanmayın ,inanmayın ,Affetmeyin.

Hayatınıza aldığınız kişiler pişmanlığınız olmasın.Hepsinden birer ders çıkardığınızı düşünün, en iyiye ulaşmak için gidilen bir yol gibi.

Kimse sizden ve güzel kalbinizden değerli değildir bunu hissetmediğiniz yerde durmak için çabalamayın mümkünse hemen uzaklaşın. Hiç bir kalp acısı değersizlik kadar yormaz sizi biraz üzülür sonra illa unuturuz

Oku, öğren, keşfet, diren ! Ne olursa olsun ayakta dur !

Biri size yazmıyorsa ikinci mesajı atmayın

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Harfi harfine katılıyorum

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Kadınlar olarak hemcinsinize nefret beslemeyin, hakaret etmeyin, öfke kusmayın, rencide etmeye kalkmayın. Bunları kimseye yapmayın ama en başta da hemcinslerinize yapmayın. Her şeyden önce de tacizi, tecavüzü, şiddeti haklı çıkaracak hiçbir konuşma içine girmeyin. İnsan olun.

Seviyorsa kıskanır dediğiniz insan özgürlüğünüzü kısıtlıyor ise eğer kendinize bunu yapmayın. Seven insan saygı duyar. Düşüncelerinize saygı duymayan birine tahammül etmek zorunda değilsiniz.

”çok güzel sabahlar, çok güzel insanlar, hayatının rüzgarsız zamanları bir adım uzağında. azıcık bir sabır, birazcık gayret sadece. umutsuzluğa kapıldığında çekilmez bir insansın unutma, umutsuzluğa kapıldığın zaman hayat çekilmez unutma.”

güvenmiyorsanız en ufak bi acabanız varsa bırakın yüzük mü atılıyor atın ayrılığ acı mı çekiyorsunuz çekin dul kaldı mı deniniyor densin bırakın ama ağlamayın üzülmeyin ölmeyin.. bir adamın sevgisi biter ama size merhameti size saygısı size olan o verdiği güveni bitmesin..

O bunu yapmaz deyip kimseye sonsuz güvenmeyin. Unutmayın, herkes her şeyi yapabilir.Bunu sürekli tekrar edin ki hayal kırıklığına uğramayın. Ve kimseye sizi üzme hakkı vermeyin.

Hayatı istediğin gibi yaşa. Başkaları ne der boş ver. Kilolu,zayıf,dövmeli,piercingli,sarı saçlı,kızıl saçlı fark etmez kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle ol öyle davran. Ister delicesine kahkaha at ister bağır çağır sen nasıl olmak istiyorsan öyle davran.

Sizi sevmeyen ve değer vermeyen biri için onu çok sevseniz bile kendinizden fedakarlık yapmayın

Seven kısıtlamaz, seven kıskançlık adı altında sizi boyunduruğu altına almaya çalışmaz, sevginizi değil benliğinizi koruyun

Şımartmayın başınıza çıkarmayın ben çayının şekerini bile atardım zerre kıymet bilmez pislikti ezdirmeyin kendinizi fiziksel veya psikolojik her hangi bişey görünce uzaklaşın bilin ki asla düzelmez

Başlarda tatlı gördüğünüz o saçma kıskançlık ve kısıtlamalara karşı koyun zira önüne geçilemez bi hâl alıp büyüyor.

Kendi değerinizi bir başkasının belirlemesine asla müsade etmeyin! ! Nerde kendinizi değersiz hissediyorsaniz oradan ya da kişiden vazgecmekten korkmayın. .

Sevmeyin…Kimseyi kendinizden çok sevmeyin..Degerli olan kendinizsiniz..

sırf bir oğlanı çok seviyorum diye, kendinizi ayaklar altınıza aldırmayın.. siz kendinize değer vermezseniz o kişide size değer vermez.

her şeyi toparlamaya çalışmayın bırakın dağınık kalsın siz dağılacağınıza

Bir erkekle bereberseniz babasına bakın çünkü babası annesine nasıl davranıyorsa oda size öyle davranacak, ve şu söz aklınızın bir ucunda olsun Neşet E. Dediği gibi ‘kadınlar insandır biz insanoğlu’

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Affetmeyin, sevmeyin, kin bile tutmayın, mücadele edin, sessiz kalmayın, yardım isteyin başkalarından, kendinizi işe yaramaz hissetmeyin değerlisiniz, söylediği en ufak hakareti bile kabullenmeyin, hayatınıza devam edin hiç olmamış gibi, ona MECBUR HİSSETMEYİN ve YAŞAYIN.

Bir de YALNIZ HİSSETMEYİN. Türkiye’de şiddet görmemiş kadın yok maalesef. Gördüğünüz şiddet sizden kaynaklı değil, suçlamayın kendinizi, pis zihniyetlerinden.Bir gün tokat atarken öteki gün sen sinirlendirdin hak ettin zihniyetinden(!) ama sorsan hepsi marjinal ve adam gibi adam!

Seven için şartlar ve koşullar önemsizdir o yüzden sizden herhangi bir konuda değişmenizi isteyen insandan uzak durun biz kadınlar her halimizle her koşulda en iyiyiz

Elalem için yaşamayı bırakın artık. Ne kadar eğitimli olursa olsun bu ülkede pek çok kadın başkaları için yaşıyor maalesef istediği gibi yaşayan hemcinslerinden de bu yüzden pek çok kadın nefret ediyor.

Sizi olduğunuzdan farklı biriymişsiniz gibi anlatan kişiyi onaylamak yerine o kişiyi hayatınızdan çıkarın

Bizlər kırılmaya meyyili camlar değiliz. Kimseye ihtiyacımız yok. Bunu unutmayalım

Toplumsal cinsiyet rollerini red edin!

her zaman icin önce saygı. kimse saygı görmediği yerde bir dakika bile kalmamalı. keza değer vermeyen birinin yanında da. sevgisini gösterememek diye bir şey yok çünkü sevmemek var. duygular uğruna kimse kendini çiğnemesin. insanlar değişmiyor.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Seni seviyorum diyene değil sevdiğini belli edebilene sizin için fedakarlık yapabilene siz hayatındayken uzak yakın demeden yanındaymış gibi varlığınızı hissedebilene,anıya da acıya da saygı göstermeyi bilene inanın sadece,güven sonrasında gelir belki de

Kimsenin karısı,bacısı,kardeşi olarak varolmadınız . Sizin adınıza ve kendi bedeninize söz sahibi olmaya çalışan insanlardan uzak durun. Herkes gibi özgür birisisiniz. Kimseye muhtaç ve kimsenin hizmetçisi değilsiniz. Yapacağınız her şey sizin isteğinizle doğru orantılı olsun.

Kim olursa olsun size emrivaki yapmasına asla izin vermeyin. Saygısızca gelinen hiçbir yerde durmayın. Saygı mühim. Önce saygı sonra sevgi gelir unutmayın. Son olarak da hepimiz de çok kıymetliyiz. Kendi değerimizi önce kendimiz bileceğiz. İyi ki varız

Her seferinde sen kadınsın sen yapamazsın diyenler olacak yolunuza taş koyacak ama unutmayın “sen kadınsın” her düştüğünde tekrar kalkabilecek güce sahipsin ve sen çok özel çok güçlü bir varlıksın en çok değeri kendine ver.

kendimizi kimseye begendirme gibi bir zorunlulugumuz yok. icinizden geleni yapin her daim. hayatinizdan gelip gecen en ufak seylerden bile ders cikarin. kendinizden baska dostunuz olmasin bir sure sonra sirtinizda bicaklarla yurumek agir gelebilir…

lütfen artık ses çıkarın, sessiz kaldıkça her gün hem fiziksel hemde ruhsal olarak ölüyorsunuz. Hakkınızı arayın.

Eger mutsuz olduğunuz yer de ısrarla kalmaya devam ediyorsanız.. sizi orada mecbur bırakacak şartı iyice değerlendirin . Değiyor mu ? Değmiyor mu ? Diye:)

Hiçbir şey senden daha önemli değil

2.şansı vermeyin, affedilen arsızlaşıyor.

İnanmayın. Siz siz olun inanmayın.

Ekonomik özgürlüğünüzü mutlaka kazanın

kıskançlık övünülecek bir şey değildir. Kimsenin bizi kısıtlamak haddi değil

İkinci şansı verdiğinizde çok büyük bir riske girersiniz ve yüzde doksan yaşadıklarınızı tekrar yaşarsınız.

‘Benimki çok kıskanç, hiçbir şeyime izin vermiyor ama hep sevdiğinden ooyyş’ triplerine girmeyin. Hayatlarınıza saygı duyan insanları seçin.

Her sey icin karsilik bekleme deseler de bekleyin. Cunku evet hayatta her sey karsilikli. Sevgi, saygi, emek, hosgoru; hep karsilikli. Degilse bir sorun var. Butun ikili iliskilerde bu boyle.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Destek olalım birbirimize rakip görmeyelim birbirimizi kıskanmayalım, arkamızı kollayalım yanlış yaptığımızda ilk karşımıza geçip yargılayan kadın olmasın biz değişirsek değişir dünya unutmayalım.

Olmadığını sana iç sesin fısıldadığında onu görmezden gelme… Gördüğün ama “yok canım değildir” dediğin şeyler aslında tam olarakta öyle o yüzden kalbinizi dinleyin. En iyi pusula kalptir…

kadınların eğitilmesi şart öncelikle, evinde babasından şiddet gören kadın koca evinde de görünce sesini çıkartamıyor, kaderimmiş deyip çekiyor,

“Sizi olduğunuz gibi sevdiğini söyleyen insanlar, bir noktadan sonra “keşke şöyle olsaydın” diyebilir. Tam o noktada kendinizden değil, karşınızdaki kişiden vazgeçmeniz gerekir.”

Haklarımızı bilmeli hemcinslerimize düşman olmayı bırakmalıyız.Bir kadının başına bir şey geldiğinde onu ilk yargılayan olmak yerine birleşmeli,haklarımıza sahip çıkmalıyız.Atatürk’ün söylediği gibi omuzlar üzerinde yükselmeye layık Türk kadını olarak gücümüzün farkında olmalıyız

Birbirimize engel olmak yerine destek olalım. Erkekler tarafından bunca haksızlığa uğrarken bir de kendi kuyumuzu kazmayalım. Önce kadın kadının arkasında durmalı.

Birinin sana bir çiçek vermesini beklemeden, kendi bahçeni yarat ve kendi çiçeklerinle süsle. Bu her alanda geçerli. Kimsenin etiketi olmaya gelmedik, kimse de bizim etrafımızda dönmeye gelmedi.

ilk adimi karsidan beklemeyin. cinsiyetci, homofobik, irkci insanlarla iliski yasamayin. psikolojik ya da fiziksel siddet gorurseniz asla affetmeyin. gucunuzun farkinda olun, kendinizi asla erkeklerden daha degersiz hissetmeyin, cunku degilsiniz. ESITLIGE INANIN!

affetmeyin korkmayın kabul etmeyin ikinci şans diye bir olay yok kimseye ihtiyacınız veya mecburluğunuz yok

Kadının tabiatı ilgiye şımartılmaya uygun fakat erkeğin değil. Erkek fazla ilgi görünce haddini aşıyor. Gereği kadar ilgilenin

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Kimse senden değerli değil,hiç bir zaman hayatından başka biri için ödün verme.Her zaman kalbini dinle ve asla mış gibi yapma. İkinci şans belki verilebilir ama üçüncüsü asla! Özgür ol ve dilediğini yaşa nolursa olsun kendini sev kendine inan yapabilirsin yalnız değilsin!

İlk olarak kendinizi sevin. Bu sizi daha mutlu ve güçlü bir birey yapacaktır. Ekonomik özgürlüğünüzü kazanın ki kendi ayaklarınızın üstünde durun. Bu da sizin daha özgüvenli biri olmanızı sağlayacaktır. Ve son olarak hayalleriniz peşinden mutlaka gidin asla pes etmeyin.

Lütfen o içinizden gelen genel şevkat ve sevgiyi olmayacak insanlara vermeyin. Sonra duygularımız öyle yıpranıyor ki en çok sevmemiz gereken kendimizken en sevmediğimize dönüşüyor. Kendinize güvenin ve sevin.

yonelimleriniz digerlerinden farkli olabilir. “standart(?)” vucut olculerinde olmayabilirsiniz. yuzunuz “kusursuz(?)” olmayabilir. herhangi bir engeliniz(?) olabilir. hayir, bu saydiklarimin hicbiri ENGEL degil. biz her halimizle “tam” ve gucluyuz. KENDINIZI OLDUGUNUZ GIBI SEVIN.

İstemediğiniz hiç bir şeye sevdiğiniz için tamam demeyin Bir birey olduğunuzu unutturan insanları çevrenizden uzaklaştırın ve bir kahve için

Zamanında size, kararlarınıza, hayatınıza, seçimlerinize kısacası herhangi bir şeyinize saygı gösterilmemesine sustuysanız bile bundan sonra yapmayın insanlar hata yapabilir biz de insanız ama ikinci kez olmaması çok önemli. Herşeyden önce kendinizi sevin çok sevin♡

Mutsuz bir ilişkinin arkasına sığınmayın!Asla affetmeyin çünkü sizi kaybetmeyi göze almış biri karşınızda demektir. Toplum ne der diyerek lütfen yaşamayın ve asla bir aileye, erkeğe muhtaç olmadan yaşamınızı sürdürmeyi başarın! Güçlü olun be olmasanız da öyle görünün

Herkesten çok kendinle barışık ol, kendini bil, kendi isteğinle bir şeyler yap. Kimsenin hayatına müdahale etmesine izin verme. Kendi dünyanda en değerli kişi sensin unutma

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bir başkası için kendiniz olmaktan vazgeçmeyin. Kimse sizi sevsin diye değişmeyin.Hiç kimse için sevmediğiniz o saç modelini yapmayın o kıyafeti giymeyin.Kaybetmekten kormayın. Sizin en güzel en özel haliniz kendinizi mutlu hissettiğiniz haliniz

Misal; ilk tanıştılar, erkek bana her sabah günaydın yazacaksın! Dediği an o son dialog olmalı. Bu dikte eden, yaptırımcı saçma taleplerin altında zayıf karakterini, egosunu kadının üstünde tartmaya yeltenen sinsi bir barbar yatar.

Yahu tamam iyi niyetlisiniz ama bunlar bu şartlarda fazla romantik söylemler. Emine Bulut’u affetmemesi kurtardı mı? Tavsiye kadınlara değil erkeklere verilmeli. Devlet, kanun kadını korumalı.

Flört dönemindeki tecrübesiz genç kız kardeşlerime tavsiyem . Şiddetin ufağı, büyüğü olmaz size sesini yükselten sizi her türlü kısıtlamaya çalışan birinden hemen uzaklaşın hayatınızdan çıkartın yoksa görmezden geldikleriniz katlanarak çoğalacak buna emin olun.

Üzene şans vermeyin. Bunu ilk kez yapıyorsa bu bir uyarıdır ikinci kez ise saygısızlık üçüncü ve daha fazlası taviz..Kimse sizden daha kıymetli değil

Bahanelere sığınmayın. Bitmesi gereken bir ilişkiyi; ayrılırsam babam utanır, herkes tarafından dışlanırım, çocuklarım çok küçük gibi sebeplerle sürdürmeyin.

İçinizdeki gücü keşfedin. Kadınlar sandıklarından çok daha güçlü. Dış sesleri kapatın, kendi sesinizi duyun ve duyurun. Erkekleri yetiştiren biziz. Farkındalıklı evlatlar yetiştirin. Ve en önemlisi tek başına da hayatta dimdik durabildiğinizi herkese gösterin.

İlk aşamada “Tüm erkekler aynı” deyip karşınızdaki insana güvenmekten ve sevmekten çekinmeyin. Tam bir beyefendi diyorsanız sevin sevebildiğiniz kadar. Fakat o insanın sevginizi hak etmeyen bir erkek olduğundan eminseniz sevginizi de ömrünüzü de yok yere heba etmeyin. Ve asla ‘belki’lerle gerçeklere gözlerinizi kapatmayın. Gerçekçi ve kararlı olmak mühim.

Gücünüzün farkında olun!

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bugüne kadar attığınız en dolu dolu twit ve etkileşimler, “değersiz hissettirenle ilişkiye devam etmeyin, hiçbir ilişkiyi toparlamaya çalışmayın-oda değil bu- bizden değerli hiçkimse yok!!!

Ekonomik bağımsızlığınız olsun ki gitmeyen ilişkiyi bitirin.Dünyada bir sürü erkek var biri olmadıysa diğeri diyebilin.

seviyorum kıskanıyorum bu yüzden senin üzerinde benim dediklerim olacak diyenlere sakın inanma.eğer ardına sığınılıp sizi değiştirmeye çalışıyorsa kötü bir duygu o. İlla vurmaya,el kaldırmaya da gerek olmaz üstelik.Kendiniz olmaktan vazgeçmeyin.

Iyiyi kötüden ayırt etmeyi öğren. Iyi erkeği ve kötü erkeği ayırt et. Ekonomik özgürlüğün olsun. Mutlaka para kazandıran bir hobi edin. Sev ama hak edeni sev. Dusebilecegin en kötü durum ihtimaline karşı aylık gelirinin %10unu biriktir.

Hayatta senden, daha değerli, kıymetli hiçbir şey yok. Asla kendi değerinden şüphe duyma ve yaşadığın olumsuz hayatı hak ettiğini düşünme. Herşeyin en iyisini ve güzelini hak edecek kadar özelsin.

Güzel evlatlar yetiştirin. Affetmeyi öğretin onlara,sevgiyi,saygıyı…Unutma ey kadın seninle düzelicek nesiller. Önce kendini yetiştir. Evladın için güzel bir baba seç!

Kendimize saygılı olalım. Kimse babamızın oğlu değil, ya da kaderimiz değil. Kimse ile var olmadık, yok da olamayız. Kimseyi kişiliğimizi kaybedecek kadar sevmemeliyiz. Ve kimsenin leş ağzından gelen seni seviyorum kelimesine muhtaç olmamalıyız. Önce saygı.