Psikoloji ve PDR bölümü

Psikoloji ve PDR alanı ile ilgili kısa bir flood yapacağım ;

Bir psikolog olarak etik değerlerin en önemli olduğu mesleklerden birindeyim ve bunun bilincindeyim .Fakat bir psikoloji topluluğu var ki formasyon peşinde koşup en büyük etik ihlallerden birini yapan , yine ne yazık ki bizleriz .

Mesleki gelişimi kağıt toplayıcılığına dönüştüren ne yazık ki bizleriz , üniversite eğitimlerini geri plana atıp eğitim eğitim koşan ( gerçek eğitimlerin dışında ), lisans hayatı boyunca oturmuş lisans bitiminde sırf cv dosyasına eklemek amacıyla oradan buradan saçma sapan eğitimleri toplayan bizleriz .

Psikoloji , Psikiyatri ve PDR alanlarının hizmet ettiği muazzam önemli ruh sağlığı konusunu kendimize gelince bir savaş mücadelesine çeviren bizleriz.Alan ihlallerinden bahsedip , şu da cebimde dursun diyen bizleriz .

Ortak bir noktada olduğumuzu unutan statü kovalayan bir güruha dönüşmüş alanlarımızı görünce üzülüyorum yalnızca. İnsanları yargılama noktasında onca ettiğimiz dikkati , söz konusu mesleklerde birinin bir kıvılcımı ateşlemesiyle ortak değerleri unutup cephe savaşlarına çeviren bizleriz .

Öz eleştiri, kendilik değeri , farkındalıklar , kendini gerçekleştirme arzuları bir anda yok olmuş çiçekler yerlere atılmış silahlar çekilmiş .Ruh sağlığının öneminden bahsedip ülkeyi ve halkı eleştirmişiz yıllarca fakat görüyorum ki aynaya çok nadir bakmışız

Yukarıda bahsettiğim üç ana meslek gurubunun el ele vererek ruh sağlığını bir yerlere getirmesi gerekirken herkes kendi payını kopartmaya çalışırsa geleceğimiz durum para tuzağı söylemlerinden başkası olmayacaktır. Birşeyler değişsin diye söylenip biri değiştirsin diye bekliyoruz

Flood bitmez içimdeki düşüncelerde fakat biraz olsun ortak bir paydaya değer verdiğimizi unutmadan , anlayışlı yargılamadan ,herkesin kendi eleştirisini yapmasını , büyük fotoğrafa bakmanızı diliyorum.

Güncelleme: 25 Kasım 2019 — 23:44
avatar
  Abone ol  
Bildir