Roboski Katliamı

28 Aralık 2011’de Şırnak’ın Uludere ilçesinde bulunan Roboski (Ortasu) köyünden Irak’a geçen bir grup kaçakçı, PKK’lı zannedilerek, F-16 savaş uçakları tarafından vurulmuş, olayda 17’si çocuk 34 kişi yaşamını yitirmişti.

Olaydan sonraki gündüz Mit ten (milli istihbarat ) Tem daire başkanlığına oradan da TEM şube müdürlüklerine bir istihbarat notu geldi.

Notun çok acele bir şekilde yazıldığı çok belli idi ,

Mitten gelen notta “Kaçakçı grubunun içinde orgutun “Haftanın” kampından 6 Orgut mensubununda gurupla geçmeye çalışırken öldüğünü, ancak bombalı saldıridan hemen sonra Kamptan gelen örgüt mensuplarınin cesetleri hızla tekrar kampa taşıdığını ”

Bu not MIT tarafindan çok acele yazıldığından, aslında buyuk bir kumpas in da açığa çıkmasına neden olmuştu, MIT neden durup dururken ,grup içindeki örgüt mensuplarını yazmıştı.

Olaydan sonraki Selahattin Demirtasin Açıklması, birazdan açıklanacak konu için çok önemli Demirtaş ” Sen telefonda (Erdoğana hitaben) aralarında sivil de olsa vurun ben arkanızdayım dedin mi demedin mı? ”

Olaydan sonra TSK nin açıklamsı “ÇEŞİTLİ KAYNAKLARDAN ALINAN ISTİHBARAT ve yapılan teknik analizler sonucunda, içlerinde örgüt elebaşılarının da bulunduğu terörist grupların bölgede bir araya geldikleri ve sınır hattındaki karakol ve üs bölgelerimize yönelik saldırı hazırlığı”

Olay öncesinde ,Emin kod Hakan FIDANA bagli karanlik ekibin Genel kurmay başkanlığına yazmış olduğu Istihbarat notu , Aslında herşeyi açıklıyordu, zaten TSK da öyle açıklama yaptı, bana değil ,MİT FİDAN ve ERDOĞANA sorun dedi.

Güncelleme: 28 Aralık 2019 — 07:35
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 yıl önce

Yok öyle zannedilme falan. Artık olayları daha iyi okumak lazım. Koskoca Ordu öyle aptalca bir hata yapar mı. Elbette bilerek öldürdüler! Onlara ölüm emrini veren mutlaka durumun farkında!