Yerli Otomobil

2018 yılında İtalyan Pininfarina ototasarım firmasının dünyaya tanıttığı,Pekin Oto fuarında görücüye çıkan ve hiç bir otomotiv firmasının üretim hakkını almadığı otomobili, Erdoğan bugün Yerli ve Milli otomobil TOGG logosuyla tanıttı.

2021’de, Gemlik ‘te Fabrikasını kuracağız,2022’ de üretimine başlanacak, en geç 2030 yılında 2020 model “Yerli ve Milli” otomobile bineceğiz. Ben şahsen MUTMAİN oldum.

bu otomobil efektif değil, 2018 yılında İtalyan Pininfarina ototasarım firması tanıttı, dünyada hiç bir otomotiv firması üretim hakkını almadı.Arka koltuğun altı batarya dolu ancak 30 saniyeden daha fazla devreye giremiyor, girse de yeniden şarj olması vakit alıyor,

girse de yeniden şarj olması vakit alıyor, yarım saatte %80 şarj oluyor, yarım saat benzin istasyonunda kim bekleyecek ? Ayrıca, benzin istasyonlarında dolum prizleri yok, şarj altyapısı yok.. Tamamiyle show yapıldı…yersen…

Bu kaçıncı başlangıç daha önceki prototiplere ne oldu ? Her yıl aynı seneryo bu millet yemiyor artık…

Güncelleme: 28 Aralık 2019 — 06:56
Abone ol
Bildir
guest
15 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 yıl önce

Esinlenmek normaldir. Ama kendi yaratmak başkadır. Buna taklit diyemezsiniz.Bunların anlamadığı bu hocam.Messi küçükken Maradona ‘nin kasetlerini hiç izlemedi mi? Ondan hiç esinlenmedi mi?O Messi oldu,Maradona’ yi unutturdu.Yani araba üretmenin bizden kime ne zararı olabilir ki?

Anonim
Anonim
1 yıl önce

AKP’nin seçim malzemesi mi yoksa Yerli araba mı bunu süreç gösterecek. Ama yanlış anladığınız ve düşündüğünüz nokta şu ki yerli olan şey aracın tasarımı değil aracın çalışma sistemi. Tasarımın İtalyan bir firmaya ait olduğu zaten söyleniyor. Elektrik sistemi şu anda üretilen,

Bu kısım hakkında teknik detaylar ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır diye umut ediyorum. Her ne kadar AKP’yi birçok konuda eleştirsem de bu konuda eğer fikri sinai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait bir araç ise AKP’ye teşekkürü bir borç bilirim.

Sizi de öncelikle aracın teknik detaylarını incelemeye sonrasında yorum yapmaya davet ediyorum.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Pinin farina zaten bir çok araç firmasına çizim yapıyor bugün BMW dahi onlardan çizim alıyor burda saklanan bir şey yok.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Uçan daire tanıtsaydı daha etkili olurduç Nasılsa kendi koyunları yiyor, yapacaklarıda yoki sallamışken iyi salla, yakışır

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Ayıptır ya kardeşim ülkemiz güzel bir adım atmış birlik olmak gerekiyor iken karalamak nedir ya ayıp ua

Anonim
Anonim
1 yıl önce

İl başkan yardımcısı , artık tasarımların satın alındığını çoğu arabanın birbirine benzediğini bilmiyor , çocuk gibi arabanın dılına bakıp yazılımına bakmamakta ayrı bir komik 🙂

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Dünyada hiç bir araç tam olarak yerli değil. Ama hepsi milli. Honda deyice japonya akla geliyor , ama türkiyede üretiliyor. Türkiye zaten yıllardır araba, traktör hatta otobüs üretiyor. Önemli olan milli bir marka oluşturup dünyada bilinirliği sağlamak. Bu projeye zaman verelim.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Baba tamam sevmiyoruz da bu olmuş ya demeyin öyle!

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Araçlar son derece güzel, emeği geçenlerin ellerine sağlık,umarım sahip olmak nasip olur! Neyi tenkit ettiğinizi ve Türk Malı elektrikli otomobilden neden bu kadar rahatsız oldunuz anlamadım.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmayın ülkemiz için hayırlı olması dileğiyle ülkemizin için büyük bir gelişme destek vermeniz lazım köstek değil

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Bir batarya ile 500 km gideceksin yarım saat şarj istasyonunda beklemek mi zor geldi,1000 km gitse hiç mola vermeden mi gideceksin? Oturda bir çorba iç esnafta para kazansın:)

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Bir fotoğraf tutturmuşsun her karşı yoruma onu atıyorsun. “Proje” kelimenin anlamını biliyor musun ? Yeterli görülmedi ki o proje iptal oldu. Bu proje gayette başarılı. Karşıt görüşlü olman ayrı milli bir projeye karşı olman ayrı.Birde miliiyetçilik kisvesi altında konuşuyorsun.

Anonim
Anonim
Reply to  Anonim
1 yıl önce

Yeterli görülmeyen nedir merak ettim? Yeterli görmeyen kimdir merak ettim?
Yeterli görülmeyecek materyaller ile seçimde oy toplayan kimdir ve buna ne denir açıkçası merak ettim?
İnşallah olur ve inşallah yerli olur, olursa ve yerli olursa bundan kazanacak olan yine bizler oluruz.

Ancak biz biliriz ki yalancının şahitliği geçersizdir. Bize daha önce yalan söylendi ve sevindik. İnşallah biz yaparız diye umut bağladık. Bağlanan şey sadece umudumuz değil gözlerimiz de oldu. Öyle ya da böyle, ortada koca bir vaat var. Birileri sürekli ileriye işaret ediyor.

Tekrar ediyorum inşallah bizim kendi üretimimiz olur.
Ancak bugüne kadar mevcut siyasi hareketten hep şunu gördük: Para lazımsa özelleştir. Daha çok lazımsa daha çok özelleştir, parsel parsel sat. Rusyadan ilk şekerimizi de ithal etmenin gururu ile yerli otomobili bekliyoruz.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Aracın tasarımı dünyaca ünlü markalara araç tasarlayan, dünya otomotiv sektörünün öncülerinden pininfarina’yla birlikte gerçekleştirildi. Bu bilgi zaten basında da var? Motoru ve pili Türkiye’de üretilecek. Pininfarina’yla ortak bir tasarım yapılmasaydı Toros üretirdik.

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Proje için toplamda 19 senelik bir süre biçmişler. Tam 19 sene bizi bu saçma Yerli oto muhabbeti ile kekeleyecekler…